נשמח להיות בקשר

קורס איפור מקצועי – כיצד מגדירים קורס מקצועי?

אחת התופעות המעניינות של תקופתנו היא, אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של קורסים אשר מועברים לקהל הרחב, בין אם זה באופן פרונטאלי ובין אם זה באופן אונליין, על ידי גורמים שונים אשר רואים את עצמם מומחים בנושא. 

אפשר לראות את זה כמעט בכל תחום, כאשר לעיתים הכוונה היא להעביר קורס שבסופו אפשר לקבל תעודה כזו או אחרת מטעם המקום, ולעיתים מדובר על קורסים שהם לא בהכרח מספקים תעודה אך כן אמורים, לכאורה, להכשיר את התלמידים והתלמידות לעסוק במקצוע. 

הבעיה עם חלק גדול מהקורסים האלה, שהם לא באמת מקצועיים, גם אם נדמה על פי תוכנית הלימודים או על פי פרמטרים אחרים שהם כאלה, די ברור שהם לא עומדים בתנאי הסף, ומי שנרשם, לוקח סיכון מסוים. לכן חשוב לדעת, מה זה קורס מקצועי ואיך הוא נמדד באופן אמיתי. 

דוגמא טובה לכך, זה קורס איפור מקצועי. זו דוגמא טובה מאחר ואם נכנסים לאינטרנט למשל, אז אפשר למצוא הרבה מאוד קורסי אונליין או מדריכים מצולמים, שעל פניו, נדמה שהם מבקשים ללמד את הצופים כיצד לאפר. יש מי שמעדיף ללמוד איפור בצורה כזו, וזה לא בהכרח הדבר הנכון והמקצועי לעשות. 

צריך להדגיש כאן נקודה משמעותית. קורס איפור מקצועי הוא חיוני עבור מי שרוצה לעסוק במקצוע, שכן איפור זה לא תחום סטנדרטי. לא רק בגלל העובדה שכל מי שפונה אל מאפר או מאפרת חיצוניים, רוצה ליהנות משירות מקצועי, זה נכון לגבי כל תחום, אלא זה בגלל העובדה, שאם האיפור מתבצע באופן לא מקצועי, הרי שעלול להיגרם נזק משמעותי לעור. כלומר, יש פה קשר ישיר בין העבודה והאופן בה היא נעשית, לבין עור הפנים והתוצאה האפשרית מבחינה בריאותית. 

כיצד אנחנו יכולים לדעת שהקורס הוא מקצועי

ראשית, אנחנו נבדוק את המוניטין, את השם של המקום. ישנם מקומות שאנחנו יכולים לסמוך עליהם בעיניים עצומות שיציעו לנו קורסים מקצועיים. יש להם שם טוב והם לא ירצו לפגוע בו. זה נכון גם לגבי טיב המרצים ואופי תוכנית הלימודים במקום. 

שנית, אנחנו באמת צריכים לבדוק מהי תוכנית הלימודים, כיצד היא יוצאת לפועל, וצריך להקפיד על כך שהתוכנית כוללת גם את ההיבט התיאורטי וגם את ההיבט המעשי. 

שלישית, חשוב לבדוק מה אנחנו מקבלים מהמקום. האם אנחנו מקבלים כלים, אמצעים, בשביל שנוכל לנסות לאפר, בשביל שנוכל לאחר מכן להיכנס לתחום בתור מאפרים מקצועיים. אלה דברים שיכולים לעזור לנו ללמוד על מידת הרצינות והמקצועיות של המקום. 

ארבע, חשוב לבדוק את תנאי הקורס, בין אם זה מבחינת עלויות ובין זה מבחינות אחרות שיכולות להשפיע עלינו בצורה כזו או אחרת, בין אם זה במהלך הקורס ובין אם זה כשנסיים אותו ונרצה להשתלב בו.